عد از جنجال ها و حواشی مختلف، ویژه برنامه های یلدای تلویزیون بالاخره پنج شنبه و جمعه شب از شبکه های مختلف روی آنتن رفتند و بعضی از آن ها تا نیمه شب هم ادامه داشتند. اگرچه این برنامه ها ساعت های طولانی و حتی یک شب قبل از شب یلدا پخش شدند، اما جز بعضی اقدامات جزئی در بعضی از برنامه ها، تقریبا در همه برنامه ها جای یک اتفاق تازه یا ساختار متفاوت و جذاب خالی بود. طبق روال معمول تلویزیون، چهره ها، خوانندگان و بعضی از اهالی ورزش در این برنامه ها حاضر شدند و آیتم هایی مرتبط با یلدا در این ویژه برنامه ها پخش شد. امروز کیفیت و حواشی این برنامه ها را بررسی کرده ایم.


حضور تکراری مهمانان
این شب ها کافی بود، شبکه های مختلف تلویزیون را بالا و پایین کنید تا بعضی از چهره ها را در دو برنامه مختلف ببینید! زوج نرگس محمدی و علی اوجی جمعه شب مهمان برنامه <<شب آرام>> و شب یلدا هم جزو مهمانان برنامه <<روشن ترین شب>> در شبکه 2 بودند. پژمان بازغی جمعه مهمان <<روشن ترین شب>> و شنبه شب مهمان <<دورهمی>> بود. محمدرضا علیمردانی که با <<چهل تیکه>> پا به عرصه اجرا گذاشته، شنبه شب ساعت 20:30 به عنوان مجری در شبکه نسیم دیده شد و کمتر از دو ساعت بعد، دوباره به عنوان مهمان و البته خواننده در برنامه <<دورهمی>> حضور داشت. تیم برنامه <<حالا خورشید>> که امسال هم مانند سال گذشته <<شب آرام>> را ویژه یلدا تدارک دیده بودند، بعضی از مهمانان آن برنامه صبحگاهی و ویژه برنامه سال گذشته را عینا در ویژه برنامه یلدایی امسال خود تکرار کردند و رشیدپور هم گفت وگویی تکراری با آنان داشت. زهرا نعمتی قهرمان تیراندازی، مجید اسماعیلی بازیگر نوجوان و بابا عبدا. مسگر 87 ساله، پیشتر مهمان <<حالا خورشید>> بوده اند و شنبه شب دوباره در <<شب آرام>> دیده شدند. حتی رشیدپور در گفت وگو با بابا عبدا.، درست مانند برنامه <<حالا خورشید>> عمل و به صورت تلفنی با همسر او در برنامه صحبت کرد! دو مهمان دیگر این برنامه یعنی شقایق دهقان و محمدرضا ، یلدای سال گذشته هم مهمان برنامه <<شب آرام>> شده بودند.


مهمانان غایب
با وجود این که هرکدام از برنامه ها، یکی دو روز قبل مهمانان خود را اعلام کردند اما در شب های گذشته دیدیم که جای بعضی از آنان در ویژه برنامه های یلدا خالی بود. احسان علیخانی، کامبیز دیرباز، حمید گودرزی، صدیقه کیانفر و مسعود صادقلو، پنج غایب برنامه های یلدایی تلویزیون بودند که قرار بود به ترتیب مهمان برنامه های <<شب آرام>> از شبکه 3، <<دورهمی>> از شبکه نسیم، <<ورزشگاه>> از شبکه 5، <<انار و برف>> از شبکه 4 و <<شب آرام>> شوند. ظاهرا احسان علیخانی به دلیل بیماری و مسعود صادقلو به علت تاخیر در رسیدن به تهران، نتوانسته بودند طبق قولی که داده شده بود، در <<شب آرام>> حضور داشته باشند. در این میان صدیقه کیانفر که قرار بود مجری برنامه شبکه 4 باشد، به یک باره از شبکه 3 سردرآورد و مهمان <<شب آرام>> شد!


استفاده تلویزیون از خواننده های نوظهور
تلویزیون که مدتی است طبق سلیقه عموم جوانان به بهانه های مختلف از حضور خوانندگان نوظهور استفاده می کند، در مناسبت یلدا نیز همین رویه را در پیش گرفت. هرکدام از این ویژه برنامه ها، میزبان خوانندگانی بودند که هنوز مدت زیادی از آغاز فعالیت رسمی شان در موسیقی نمی گذرد، اما با انتشار قطعه خاصی موفق شده اند نام خود را بر سر زبان ها بیندازند و مورد استقبال مردم قرار بگیرند. آرون افشار و فرزاد فرخ در برنامه <<شب آرام>> قطعات پرطرفدار خود را خواندند، امیر چهارم به برنامه <<ورزشگاه>> آمد و مهراد جم تیتراژ ویژه برنامه <<فرمول یک>> را خواند. نکته قابل توجه این است که مشخص نیست کدام خوانندگان جوان، حضوری رپرتاژی در این برنامه ها داشته اند.

یادی از پیش کسوت ها
امسال یکی از قشنگ ترین اتفاقات ویژه برنامه های یلدایی تلویزیون در شبکه های مختلف، توجه ویژه به استفاده از حضور هنرمندان و چهره های پیش کسوت بود که کاملاً با ذات مناسبت شب یلدا تناسب داشت. مهدی فقیه مهمان برنامه <<روشن ترین شب>>، مهوش وقاری و همسرش محسن قاضی مرادی، گیتی معینی و صدیقه کیانفر مهمان برنامه <<شب آرام>>، رابعه مدنی و آفرین عبیسی مجری بخشی از برنامه <<انار و برف>> و محمدعلی کشاورز مهمان برنامه <<چهل تیکه>> بودند. هرکدام از این برنامه ها با گفت وگو با آنان و یادآوری آثارشان، به نوعی به آن ها ادای دین کردند.


تعارف و تمجید؛ پای ثابت گفت وگوها
اگرچه ویژه برنامه ها به بهانه شب یلدا پخش می شد اما محتوای گفت وگو با چهره ها کمتر به این مناسبت ربط داشت. تقریباً در تمام برنامه ها، مهمانان از هر دری، از کل کل های فوتبالی، وضعیت حرفه و کارشان گرفته تا بعضی مسائل اجتماعی و یلدا صحبت کردند. صحبت هایی که قبلاً در برنامه های دیگر هم از زبان آنان شنیده بودیم. البته بخش ثابت بسیاری از گفت وگوها نیز مربوط به تعریف و تمجید مجری و مهمان از یکدیگر و تعارفات معمول بود. این تحسین ها در برنامه <<شب آرام>> به اوج رسید و بیشتر مهمانان از شخص رضا رشیدپور تعریف و تمجیدهای زیادی کردند.


موسیقی زنده در <<فرمول یک>>
معمولاً خوانندگان در برنامه های تلویزیون، به صورت زنده اجرا نمی کنند و تنها ترانه ای راکه در استودیو پخش می شود، لبlrm; خوانی می کنند، اما در ویژه برنامه <<فرمول یک>> برخلاف دیگر برنامه ها، شاهد اجرای زنده بودیم. پرواز همای و مصطفی راغب، در این برنامه به صورت زنده قطعاتی را اجرا کردند. پرواز همای، همراه با ساز خود قطعه ای را خواند و این تماشای اجرای او را برای مخاطبان جذاب تر می کرد. در قسمت اول این ویژه برنامه هم یک گروه موسیقی، به صورت زنده در استودیو، آهنگ آذری نواختند.


اجرای پلی بک رضا رشیدپور
در بخشی از برنامه <<شب آرام>>، فرزاد فرخ از رضا رشیدپور درخواست کرد قطعه ای را به صورت زنده اجرا کند، رشیدپور هم از این درخواست استقبال کرد و صدای موسیقی بلند شد. او خطاب به نوازندگان که آهنگ های مختلف را اجرا می کردند، گفت که موسیقی آهنگ <<ای ایران>> را بزنند تا او بخواند و شروع به خواندن این قطعه کرد. از آن جایی که رضا رشیدپور خواننده نیست و مانند آن ها در لب زدن به صورت هماهنگ با آهنگ، مهارت ندارد معلوم شد که همه این ها از قبل برنامه ریزی و این آهنگ قبلاً ضبط شده بود، بنابراین او اصلا آهنگ را به صورت زنده نمی خواند!


<<دورهمیِ>> تکراری مدیری و چهره ها
ویژه برنامه <<دورهمی>> در قسمت اول، بازگشت قدرتمندی نداشت و مانند قسمت های قبل با همان ساختار همیشگی و بدون هیچ تغییر خاصی روی آنتن رفت. البته مهران مدیری وعده تغییرات در قسمت های بعدی این برنامه را که قرار است از 11 دی ماه، سه روز در هفته پخش شود، به مخاطبان داد. جدا از ساختار برنامه، استندآپ مهران مدیری طبق معمول با کنایه ها و شوخی های پرحاشیه ای همراه بود. او در بخشی از اجرای خود، همزمان به تصمیمات برای پخش <<دورهمی>> و صحبت رئیس جمهور درباره زمان مطلع شدن از افزایش قیمت بنزین، کنایه زد و گفت: <<من خودمم تازه جمعه صبح فهمیدم <<دورهمی>> می خواد پخش بشه!>> ویدئوی این بخش از برنامه در فضای مجازی وایرال شد و واکنش های فراوانی به دنبال داشت.

جنجال دستمزد مدیری و رشیدپور
روز گذشته بحث دستمزد مهران مدیری و رضا رشیدپور در برنامه های <<دورهمی>> و <<شب آرام>> حسابی داغ بود. دیروز رومه فرهیختگان در گزارش مفصلی به برنامه <<دورهمی>> پرداخت و نوشت که مهران مدیری برای اجرای هر قسمت از برنامه، 350 میلیون تومان دستمزد می گیرد و علاوه بر آن 30 درصد از درآمد آگهی هایی را که قبل و بعد از برنامه و در حین آن پخش می شود، دریافت می کند. فرید مدرسی فعال رسانه ای در واکنش به این گزارش در توئیتر خود نوشت: <<روزی را می بینم که مهران مدیری قربانی ت نادانی خود می شود، روزی که گویند موش ها به دنبال سوراخ می گردند.>> یک رومه نگار ورزشی هم در صفحه توئیتر خود با کنایه به جمعlrm; آوری سکه برای آزادی زندانیان در <<شب آرام>> مدعی شد که رضا رشیدپور برای اجرای دو قسمت این برنامه، یک میلیارد تومان دستمزد گرفته است. اگرچه این خبر با واکنش شبکه 3 مواجه شد و یکی از مدیران این شبکه در واکنشی نوشت: <<برای برنامه <<شب آرام>> هنوز هیچ قراردادی با تهیه کننده بسته نشده و شایعه مبلغ دستمزد آقای رشیدپور با واقعیت فاصله بسیاری دارد.>>

یلدای تکراری و پرحاشیه تلویزیون

شامپو پسته برای آبرسانی موها و تحریم رشد آنها

محلول تونیک تقویت و رویش مجدد مو بیز

برنامه ,های ,ها ,شبکه ,شب ,مهمان ,ویژه برنامه ,برنامه های ,این برنامه ,برنامه ها ,در برنامه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
nikanjaberi37 zimed kds2014 webestan meysamjon heavyduty arad1386 namashoste frektalebarani narvanifra